تبلیغات

دختری که نتانیاهو رهایش کرد

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در شرایطی قرار گرفته که هر روز بیش از قبل در حال از دست دادن محبوبیت خود است و چاپ کتابی در فاش ساختن زوایای پنهان زندگی از جمله رها کردن دخترش نمی‌تواند امری اتفاقی تلقی شود.طی هفته های اخیر یک خبرنگار مشهور یهودی، به نام بن کسبیت، در فلسطین اشغالی اقدام به انتشار کتابی در خصوص بنیامین نتانیاهو، به نام « زندگی نامه نتانیاهو» کرده است. بن کسبیت- که از روزنامه نگاران مشهور صهیونیست سرزمین های اشغالی به حساب می آید- این کتاب را پس از دیدار و مصاحبه با کسانی که طی این سال ها با نتانیاهو کار کرده اند به تحریر در آورد. در این کتاب چند موضوع از زنگی از زندگی نتانیاهو فاش می شود ، که تا کنون مردم از آنها خبر نداشته اند و هرگز انتشار نیافته اند.

دختری که نتانیاهو رهایش کرد
نخستین مسئله ای که تا کنون زندگی نتانیاهو فاش نشده بود، دختری است که نتانیاهو از همسر نخستش داشت. بن کسبیت می نویسد، به رغم تمرکزی که رسانه های صهیونیستی همواره بر دو پسر نتانیاهو، یئیر و آونیر، از همسرش دومش سارا دارند، اما نتانیاهو از ازدواج نخستش دختری دارد که در رسانه های سرزمین های اشغالی هیچ گاه از او نامی برده نشده است. این دختر که هم اکنون 39 سال دارد، نامش «نوعا» است.

پس از آشنایی نتانیاهو با سارا، رابطه اش با دخترش، نوعا به دلیل مانع تراشی های سارا دچار مشکل شد و برای آنکه خشم سارا برانگیخته نشود، این دو یکدیگر را مخفیانه دیدار می کردند. نتانیاهو، اوایل نوعا را در کافی شاپی در تل آویو مخفیانه و دور از انظار ملاقات می کرد و همواره در زمان دیدار سرشار از اضطراب بود که مبادا کسی وی را با نوعا ببیند و خبر به گوش سارا برسد. تا جایی این وضعیت ادامه یافت که نتانیاهو از ترس همسر دومش، این دختر را در مکانهایی مخفی چون سرویس بهداشتی ملاقات می کرد.

نتانیاهو در مقعطی که نوعا دچار تنگدستی شده بود به وی کمک هایی مالی کرد تا بتواند از تنگنای اقتصادی در زندگی اش نجات یابد. این دختر پس از ازدواج به یک حریدیِ افراطی تبدیل شد. نتانیاهو هرگز از فرزندان این دختر که نوه هایش هستند سخن نمی گوید و آن فرزندان اصلا نمی دانند که نتانیاهو پدر بزرگشان است.

نقش نتانیاهو در ترور اسحاق رابین
نویسنده کتاب زندگی نتانیاهو می نویسد می توان دست کم گفت که نتانیاهو در ترور اسحاق رابین نقش غیر مستقیم داشته است. با این استدلال که پس از امضای توافقنامه اسلو توسط رابین این نتانیاهو بود که پشت اعتراضات و تظاهرات آن دوره علیه اسحاق رابین قرار داشت. اعتراضاتی که با هدف ساقط کردن دولت رابین شکل گرفته بود. نویسنده سندی تاریخی در کتابش ارائه می کند مبنی بر اینکه پس از تشدید اعتراضات، رئیس وقت دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، شاباک در همان دوره نتانیاهو را فراخوانده و از وی می خواهد اوضاع را آرام کند چرا که شاباک به اطلاعاتی دست یافته است که براساس آن اطلاعات، جان رابین در خطر قرار دارد. اما نتانیاهو هیچ اقدامی نکرد و جلوی حاخام های افراطی شهرک نشین را- که علیه رابین به شکل خطرناکی تبلیغ می کردند- نگرفت و اجازه داد وضعیت نابسامان تا ترور رابین ادامه یابد.

ترس از استراق سمع
بن کسبیت به مسئله دیگری در کتابش اشاره می کند و می گوید نتانیاهو از وسواس جنون آمیز رنج می برد و همواره در این توهم است که در حال استراق سمع و رصد وی هستند به ویژه در خصوص آمریکا که توانمندی های فراوانی در این عرصه دارد. به همین دلیل او همواره دوست داشته است که نشست هایش را در مقر موساد در تل آویو برگزار کند. تا مطمئن شود که هیچ کس از او استراق سمع نمی کند. اما دلیل دیگری هم برای حضور در مقر موساد وجود دارد و آن هم شراب لوکسی است که در مقر موساد با ایهود باراک می نوشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار