تبلیغات

سن بازنشستگی زنان و مردان

عضو شورای عالی کار اظهار داشت: دولت‌ها باید از هرگونه تعهدی که منابع آن وارد نشده، جدا خودداری کنند که یکی از این تعهدات، بازنشستگی پیش از موعد یا زودهنگام است، زیرا نباید فراموش کنیم این صندوق، تقریبا نیمه خصوصی است.

به گزارش صبحانه،علیرضا حیدری با بیان اینکه برای هر طرح بازنشستگی، قبل از اینکه اجرا شود، محاسبات بیمه‌ای اتفاق می‌افتد، اظهار داشت: در شرایط عادی بازنشستگی برای خانم‌ها با داشتن ۵۵ سال سن و برای آقایان با داشتن ۶۰ سال و داشتن حداقل ۳۰ سال حق بیمه اتفاق می‌افتد.بعد‌ها تبصره‌هایی برای این قانون آمد که از آن جمله می‌توان به بازنشستگی پیش از موعد اشاره کرد که در همه آن‌ها باید محاسبات بیمه‌ای هزینه‌های ناشی از آن طرح اتفاق بیافتد.

وی ادامه داد: با وجود پیش بینی هزینه‌های طرح‌های بازنشستگی، اما گا‌ها در اجرا دچار مشکل می‌شویم، زیرا در اجرا همه قانون ملاحضه نمی‌شود. اگر هم یک طرح بازنشستگی واقعا دچار اشکالات جدی شود، شاید محاسبات اولیه صحیح نبوده است.

حیدری با اشاره به چالش صندوق‌های بازنشستگی برای کمبود نقدینگی گفت: علت اصلی چالش صندوق‌های بازنشستگی به دلیل عدم اجرای تعهدات به صندوق‌ها است که بخشی از این تعهدات مربوط به دولت است. در حال حاضر در لیست تعهدات دولت، بیش از ۳۰ عنوان سهم حق دولت وجود دارد که باید طبق قانون سهم خودش را پرداخت کند.

منبع:میزان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار