تبلیغات

حدود ۷ هزار نفر در انقلاب ۵۷ شهید شدند

معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: براساس آمارهای ثبت شده؛ در مجموع 6 هزار و 663 نفر در حوادث دوران انقلاب به درجه رفیع شهات نائل شدند.

به گزارش صبحانه،معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید و امور ایثارگران گفت: براساس آمارهای ثبت شده؛ در مجموع 6 هزار و 663 نفر در حوادث دوران انقلاب به درجه رفیع شهات نائل شدند.

مهدی ایزدی افزود: این آمار شهدای انقلاب، مربوط به حوادث آن زمان تا قبل از جنگ تحمیلی است و خانواده های این شهدا از بنیادشهید خدمات مختلفی را دریافت می کنند.


وی اظهار داشت: همچنین از مجموع این شهدا، تعداد 2 هزار و 491 نفر متاهل و چهار هزار و 172 نفر مجرد بودند که در حوادث آن زمان به شهادت رسیدند.


معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید اضافه کرد: از مجموع شهدای دوران انقلاب، همچنین 6 هزار و 267 نفر مرد و 396 نفر زن بودند.


وی تصریح کرد: آمار شهدای انقلاب از 15 خرداد 1342 تا 22 بهمن 1357 به عنوان شهدای انقلاب هستند و بسیاری از این شهدا، قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب به شهادت رسیده اند دیگر بازمانده ای برای تشکیل پرونده در بنیادشهید را نداشتند یا شاید هم بازماندگان آنان فوت کرده اند.


معاون تعاون و امور اجتماعی بنیادشهید ادامه داد: تعداد شهدای دوران انقلاب که تحت پوشش بنیادشهید هستند؛ بازماندگان این شهدا از خدمات بنیادشهید بهره مند هستند.


براساس آمار بنیادشهید، در دوران دفاع مقدس نیز؛ جانبازان زیر 25 درصد 331 هزار و 555 تن، جانبازان 25 درصد و بالاتر 233 هزار و 267 تن، جانبازان 50 تا 69 درصد 25 هزار و 481 و جانبازان بالای 70 درصد حدود 9 هزار و 688 است؛ ضمن اینکه حدود هفت هزار جانباز اعصاب و روان شدید در کشور بسر می برند. همچنین در مجموع حدود 230 هزار شهید به ویژه در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب شده است.

منبع:ایرنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار