تبلیغات

بنیاد مسکن دیگر به جای کانکس قایق بفرستد

نماینده پاوه و اورامانات با اشاره به گذشت بیش از ۱۰۰ روز از زمین‌لرزه کرمانشاه به انتقاد از وعده‌ها و عملکرد مسئولان در رابطه با خدمت رسانی به زلزله‌زدگان پرداخت.

به گزارش صبحانه،شهاب نادری نماینده پاوه، جوانرود و ثلاث باباجانی، در مجلس شورای اسلامی؛ با اشاره به گذشت بیش از ۱۰۰ روز زمین‌لرزه کرمانشاه به انتقاد از وعده‌ها و عملکرد مسئولان در رابطه با خدمت رسانی به زلزله‌زدگان پرداخت و تصریح کرد: علی رغم گذشت بیش از ۱۰۰ روز از واقعه ناگوار زلزله ۷.۳ ریشتری در کرمانشاه هنوز مسئولان نتوانسته‌اند آنگونه که باید و شاید به مسئولیت‌های خود در این مناطق عمل کرده و نسبت به اسکان موقت زلزله‌زدگان اقدام کنند، کنند چناکه با وجود سرمای طاقت فرسا و بارش برف و باران تنها ۴۰ درصد مردم کانکس گرفته و مابقی مردم هنوز در چادر به سر می‌برند.

وی با بیان اینکه هنوز کرمانشاه در فصل بارش قرار دارد، و این موضوع وضعیت نا‌مناسب ساکنان شهر‌های زلزله زده را تشدید کرد، گفت: بارش‌های اخیر آب را وارد چادر زلزله‌زدگان کرد و در برخی نقاط نیز سیل راه‌افتاد، با این وجود بنیاد مسکن اقدام مناسبی برای ساکنان انجام نداد، کسانی که در چادر بودند در حال جمع کردن و خارج کردن آب بودند، بارندگی‌ها در این هفته هم ادامه دارد با توجه این وضعیت بنیاد مسکن بهتر است دیگر به جای کانکس برای مردم قایق بفرستد شاید بتوانند بر روی آن زندگی کنند.

نماینده مردم اورامانات ادامه داد: درست است که این مشکلات غیر مترقبه است؛ اما انتظار می‌رفت بنیاد مسکن بیشتر از این‌ها به به مردم زلزله‌زده کمک کند، اما نتوانست به وظایف خود عمل کند، این بنیاد تعهد داد که به همه زلزله‌زدگان کانکس می‌دهد، اما تنها ۴۰ درصد موفق به دریافت کانکس شدند، لذا از نظر من این بنیاد کارایی خود را نشان نداده است.

اجازه تحقیر و منت گذاشتن بر سر زلزله‌زدگان را نمی‌دهم

نادری با تأکید بر اینکه از تمامی اهرم‌های نظارتی برای مجاب کردن ارگان‌ها در خدمت رسانی بهتر استفاده می‌شود، اظهار کرد: من به عنوان نماینده مردم استان کرمانشاه هیچگاه کوتاه نخواهم آمد و با انتقادات خود در بحث اسکان موقت برای اقداماتی که در آینده قرار است رخ دهد حتما ورود خواهم کرد و هیچگاه اجازه نخواهم داد به هیچ مسئولی که حق و حقوق مردم زلزله زده را پایمال کنند.

وی عنوان کرد: در راستای فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند: مسئولان باید به فکر مردم مناطق زلزله زده و اگر کوتاهی بکنند قطعا باید جوابگو باشند، ما هیچ کدام از نمایندگان استان به هیچ مسئولی اجازه نمی‌دهیم که با دیده تحقیر به این مردم نگاه کنند و بابت خدماتی که به این مردم می‌دهند منت سر آنان بگذارند.

خیرین کاری می‌خواهند انجام دهند الان این کار را بکنند/ نه پس از مرگ ساکنان

نادری در ادامه با اشاره به اقدامات خیرین در این مناطق بیان کرد: خیرین ورود کرده و مردم به این‌ها اعتماد کردند تا کاری انجام دهند، آقایان علی دایی و زیبا کلام و دیگران، مردم این‌ها را به عنوان نماینده خود برگزیدند، این افراد زحمات زیادی کشیدند، اما الان اوضاع نامناسب است و می‌طلبید با توجه به نا مساعد بودن هوا و بارندگی‌های بسیاری که اتفاق افتاده و یا در راه است این افراد کانکس درست می‌کردند و در اختیار مردم قرار می‌دادند.

وی افزود: به نظر من با ۵ یا ۶ میلیارد تومان ما می‌توانستیم، تعداد بسیاری زیادی کانکس تهیه کرده و مشکلات اکثر زلزله‌زدگان را حل کنیم، اما برخی از این دوستان در این فاز هستند، که ساخت و سازی برای آینده داشته باشند، ما درخواست می‌کنیم اگر قرار است اقدامی انجام دهند الان این کار را بکنند، پس از مرگ این عزیزان در اثر سرما دیگر هیچ اقدامی فایده ندارد. الان وضعیت به گونه‌ای است که ساکنان به اسکان فوری نیاز دارند، مردم به این افراد اعتماد دارند، باید جواب این اعتماد را می‌دادند، همانجا کارگاه‌هایی را برای ساخت کانکس برپا کرده و سریعا برای این زلزله زده‌ها کانکس تهیه می‌کردند از سوی دیگر انتظار می‌رود مسئولان فعالیت‌های این عزیزان را تسهیل کنند.

وی یادآور شد: برخی از خیرین و فعالان اجتماعی و فرهنگی هم تنها روی یک منطقه زوم کردند، در حالی که باید توازن و تعادل را نگهداشته و به سایر مناطق هم توجه نشان داد و در یک منطقه کمک‌ها جمع نشود و دیگر جا‌ها کمکی دریافت نکنند، بلکه به تمامی مناطق برسند.

نادری افزود: به هر حال کار این خیرین و تمامی افراد و گروه‌هایی که این چند ماه مردم زلزله‌زده را تنها نگذاشتند و رسانه‌هایی که مشکلات را به بازگو می‌کنند، قابل تحسین بوده و من به عنوان نماینده این مردم از آنان کمال تشکر را دارم.

منبع:ایکنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار