تبلیغات

شرایط پرداخت عائله‌مندی به فرهنگیان زن

وزارت آموزش‌وپرورش در بخشنامه‌ای از قطع کمک هزینه عائله‌مندی مستخدمین زن مجرد خبر داده است.

به گزارش صبحانه،معاونت توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش‌وپرورش در بخشنامه‌ای از قطع کمک هزینه عائله‌مندی مستخدمین زن مجرد خبر داده است.

در این بخشنامه آمده است: "پرداخت کمک هزینه عائله مندی مستخدمین زن مجردی که قبلا ازدواج نکرده‌اند مجوزی ندارد بنابراین از تاریخ دوم دی ماه ۹۶ نسبت به اصلاح احکام افراد مذکور اقدام لازم انجام می‌شود.

ضمنا آن دسته از همکاران زن که همسر آن‌ها معلول یا از کار افتاده کلی باشد یا زنان مجردی که قبلا همسر داشته‌اند و بعدا به هر دلیلی فاقد همسر شده‌اند کماکان مشمول برخورداری از کمک هزینه عائله مندی خواهند بود. "

در رأی دیوان عدالت اداری در اینباره آمده است، ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری برای برقراری حق عائله مندی زنان فاقد همسر را در کنار زنانی که همسر آن‌ها معلول یا از کار افتاده باشند یا خود به تنهایی متکلف مخارج فرزندان خود هستند قرار داده است. این بدان معنی است زنانی که فاقد همسر هستند فقط به زنانی اطلاق می‌شود که قبلا همسر داشته‌اند و بعدا به هر دلیل فاقد همسر شده‌اند و این‌ها مانند افرادی هستند که همسر آن‌ها معلول یا از کار افتاده کلی است.

همچنین این موضوع که پرداخت کمک هزینه عائله‌مندی به زنان مجرد بدون سابقه ازدواج را مغایر قانون دانسته است، خلاف قانون و قابل ابطال تشخیص داده نشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار