تبلیغات

کیفیت هوای کشور پاک است

طبق اندازه‌گیری شاخص دستگاههای سنجش کیفیت هوای مرکز کنترل و پایش محیط زیست، کیفیت هوای تمام مراکز استان‌های کشور طی ۲۴ ساعت گذشته در شرایط سالم برای همه افراد و پاک قرار گرفت و در این میان رتبه نخست را کسب کرد.

به گزارش صبحانه،سازمان حفاظت محیط زیست در آمارگیری روزانه خود شاخص کیفی هوای کلانشهرها و مراکز استانها در 24 ساعت گذشته منتهی به عصر امروز(شنبه دوازدهم اسفند ماه) را به‌طور کامل مورد بررسی قرار داد.

بر اساس گزارشهای مرکز کنترل و پایش محیط زیست کشور، شاخصهای ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون و آلاینده‌های جوی در هیچ کدام از مراکز استانهای کشور بیشتر از حد انتظار وجود نداشته است و بر همین اساس تمام استانهای کشور در شرایط سالم و پاک قرار گرفتند.

بر اساس گزارش به‌دست آمده 13 مرکز استان کشور، شرایط مناسبی از لحاظ کیفیت هوا داشتند و در وضعیت سالم برای همه افراد قرار گرفتند و ساکنان این استانها که تهران نیز جزو آنها بود هوای مطبوعی را استنشاق کردند.

اما طی این مدت کیفیت هوای 14 مرکز استان کشور به شرایط مطلوب‌تر و پاک رسید و در این میان بیرجند با شاخص 20 پاک‌ترین مرکز استان کشور لقب گرفت.

براساس پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور، ناپایداری‌های جوی، وزش باد موقتی، فعالیت سامانه بارشی و عدم پایداری دما موجب بهبود وضعیت کیفی هوا در تمام مراکز استانهای کشور شده است.

بنابر تمهیدات اندیشیده شده از سوی مسئولان اگر شاخص عددی ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون بین 50 تا 100 باشند شرایط کیفیت هوا سالم است و شرایط ناسالم برای گروههای حساس نیز به میانگین عددی 100 تا 150 تعلق می‌گیرد اما اگر اعداد از 150 تا 200 قرار گیرند به این شرایط کیفیت هوا وضعیت قرمز یا شرایط اضطرار گفته می‌شود و کیفیت هوا در این میانگین برای همه افراد ناسالم خواهد بود.

منبع:تسنیم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار