تبلیغات

مسافران از سواحل دریای خزر فاصله بگیرند

سرپرست مدیریت شبکه پایش هواشناسی کشور با اشاره به ورود سامانه بارشی امروز از شمال غرب و مواج شدن دریای خزر، به مسافران هشدار داد از شناکردن در دریای خزر خودداری کنند و از ساحل فاصله بگیرند.

مسعود حقیقت امروز یکشنبه همچنین به عشایر مناطق غرب کشور هشدار داد: با توجه به ورود این سامانه احتمال بروز سیلاب در مسیل ها و رودخانه ها وجود دارد؛ از این رو عشایری که درحال تردد در این مناطق هستند، باید بیشتر مراقب باشند.

کارشناس هواشناسی همچنین گفت: به دلیل ورود این سامانه احتمال دارد برخی مسیل ها در مناطق غربی مانند زنجان، کردستان، آذربایجان غربی و اردبیل سیلابی شود؛ بنابراین همچنین به عشایر توصیه می شود که اگر درحال کوچ هستند یا در مناطق مرتفع سکونت دارند، مراقب باشند و از حاشیه رودخانه ها فاصله بگیرند.

وی افزود: علاوه بر سیلاب، عشایری که از ارتفاعات برای تردد استفاده می کنند، با احتمال خطر رعدوبرق در این مناطق مواجه هستند که می تواند هم به خودشان و هم دام ها آسیب بزند؛ بنابراین بهتر است امروز از تردد در مناطق مرتفع در غرب کشور پرهیز کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار