تبلیغات

ترکیه عملیات نظامی در شمال عراق را آغاز کرد

برغم اعلام مخالفت بغداد با هر گونه عملیات نیروهای خارجی از جمله ترکیه در خاک کشورش، ترکیه عملیات نظامی در شمال عراق برای ورود به شهر سنجار را آغاز کرد.


خبرگزاری های المعلومه و سومریه نیوز عراق در خبری فوری اعلام کردند اردوغان، آغاز عملیات نظامی در سنجار را اعلام کرده است.
این رسانه ها به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه از قول رئیس جمهوری این کشور نوشتند: ما عملیات خود علیه نیروهای حزب کارگران کردستان ترکیه (پ.ک.ک) را آغاز کردیم و بزودی وارد سنجار نیز خواهیم شد.
اردوغان با بیان این که ترکیه با تروریست ها در داخل و خارج خاک خود خواهد جنگید در عین حال گفت که ما دولت اشغالگر نیستم و مهمترین هم وغم ما مبارزه با تروریست هاست.
اعلام آغاز عملیات ترکیه در شمال عراق به بهانه تعقیب نیروهای پ.ک.ک درحالی است که علاوه بر مخالفت بغداد با این عملیات، پ.ک.ک نیز جمعه گذشته اعلام کرد به خواست دولت عراق از بخش سنجار در غرب موصل خارج شده است.
اردوغان دوشنبه هفته گذشته از نیت ترکیه برای عملیات نظامی در سنجار عراق پرده برداشت.
در رویدادی مرتبط، ارتش ترکیه روز یکشنبه هفته گذشته در پنجاه و هشتمین روز عملیات 'شاخه زیتون' به بهانه مبارزه با پ.ک.ک. و به کمک عناصر شبه نظامی موسوم به ارتش آزاد سوریه، وارد شهر عفرین در شمال سوریه شد.
دولت سوریه با اشغالگری خواندن اقدام دولت ترکیه در انجام عملیات نظامی در منطقه عفرین و سایر مناطق شمال سوریه، خواستار خروج نیروهای ارتش این کشور از خاک خود شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار