تبلیغات

کشف ۳ محموله جدید قاچاق انسان + عکس

ماموران گمرک بازرگان موفق شدند در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر را که قصد ورود یا خروج غیرقانونی از کشور داشتند را شناسایی کنند که از این تعداد ۴ نفر تبعه خارجی و ۲ نفر ایرانی بودند.

به گزارش روابط عمومی گمرک ایران، ماموران گمرک در ۲۴ ساعته گذشته موفق به کشف ۳ محموله جدید قاچاق انسان شدند. با کشف این محموله‌ها تعداد کشفیات قاچاق انسان توسط ماموران گمرک در ایام تعطیلات نوروزی به ۲۲ نفر رسید؛ بنابراین گزارش؛ ماموران گمرک بازرگان موفق شدند در ۲۴ ساعت گذشته ۶ نفر را در داخل محموله‌ها شناسایی کنند که از این تعداد ۴ نفر تبعه خارجی و ۲ نفر ایرانی بودند.

در اولین عملیات ماموران گمرک در داخل بار هندوانه ۳ نفر تبعه یکی از کشور‌های همسایه را کشف کردند که این تعداد قصد داشتند به صورت قاچاق از کشورمان خارج شوند.

در عملیات دیگری ماموران گمرک بازرگان از داخل محفظه بار یک دستگاه تریلر زنی را کشف کردند که این زن تبعه یکی از کشور‌های آفریقایی بود و قصد داشت به صورت قاچاقی از کشورمان خارج و وارد کشور ترکیه شود.

افزایش شمارقاچاق انسان در تعطیلات نوروزی

همچنین ماموران گمرک ایران در بازرسی از محموله‌های ورودی از کشور ترکیه موفق به کشف دو جوان ایرانی شدند که در داخل بار وارداتی مخفی شده بودند و قصد داشتند به صورت قاچاق وارد کشور شوند.

ماموران گمرک این تعداد کشفیات قاچاق انسان را با رصد الکترونیکی اطلاعات محموله‌ها و با کمک دستگاه‌های کنترلی ایکس ری کشف کردند و پس از تحقیقات اولیه تمامی این افراد را جهت پیگیری‌های بعدی تحویل مراجع ذیصلاح دادند.

همزمان با تعطیلات نوروزی و به دلیل پاره‌ای مشکلات در کشور‌های همسایه قاچاق انسان در روز‌های اخیر افزایش یافته، اما با هوشیاری ماموران گمرک قاچاقچیان در انتقال غیر قانونی این افراد از مرز‌های کشورمان ناکام مانده اند.

این گزارش می‌افزاید؛ ماموران گمرک در سال ۹۶ تعداد ۵۵۰ مورد قاچاق انسان کشف کردند.

کشف ۳ محموله جدید قاچاق انسان +عکس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار