تبلیغات

بیشترین تخلف در مدارس تهران

رضوان حکیم زاده درباره اجرای طرح عید و داستان در مدارس کشور اظهار کرد: در بحث اجرای طرح "عید و داستان" نامه‌ای از سوی وزیر آموزش‌وپرورش داشتیم که خواسته بود گزارش جمع بندی این طرح را برای تصمیم‌گیری ارائه دهیم و هم‌اکنون در حال تکمیل گزارش از چگونگی اجرای طرح عید و داستان هستیم.

وی افزود: میزان همکاری و تخلفات مدارس در طرح "عید و داستان" را رصد خواهیم کرد و تا کنون بیشترین حجم تخلف را در شهر تهران داشتیم. باتوجه به تاکید وزیر آموزش و پرورش مبنی بر اینکه طرح شامل تمام مدارس می‌شود و حق دریافت وجه و ارائه پیک نوروزی نداشتند، اما برخی مدارس نسبت به آن بی‌توجه بودند که پس از جمع بندی گزارش‌ها، اقدامات لازم را دربحث تخلفات انجام خواهیم داد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش درباره ورود برخی موسسات خصوصی به مدارس و ارائه پیک نوروزی به دانش‌آموزان گفت: موسسات خصوصی به هیچ وجه حق ورود به مدارس را ندارند و مدیر مدرسه باید در این رابطه نظارت داشته باشد ما از مدیران مدارس می‌خواهیم مطابق دستورالعمل‌های وزارت آموزش وپرورش اجازه ورود موسسات خصوصی به مدارس را ندهند.

اگر چه داستان‌خوانی و داستان نویسی در نوروز ۹۷ جایگزین پیک نوروزی شد و بخشنامه داستان خوانی دبستانی‌ها با تایید وزیر آموزش‌وپرورش به استان‌ها ابلاغ شد، اما برخی مدارس نسبت به ارائه پیک نوروزی اقدام کردند و در برخی استان‌ها، موسسات خصوصی با طراحی کتابچه‌ای و با تغییر عنوان پیک نوروزی به " عیدانه" با ورود به مدارس ابتدایی آن را به دانش‌آموزان فروختند.

همچنین طبق اعلام معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش‌وپرورش دانش‌آموزان و اولیای آنان می‌توانند از طریق لینک رسیدگی به شکایات پورتال وزارتخانه به آدرس www.medu.ir یا پورتال معاونت آموزش ابتدایی به آدرس gea.medu.ir شکایت خود را ثبت کنند تا پیگیری لازم انجام شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار