تبلیغات

کشف ۱۰ مورد محموله شامپو تریاک در سال ۹۶

سگهای موادیاب و کالایاب گمرک (سمگا) موفق شدند در سال ۹۶ با انجام ۱۹۰ هزار فقره بازرسی محموله ها در مجموع یک هزار و ۴۸۵ مورد قاچاق مواد مخدر و غیر مخدر انجام دهند که ۱۰ مورد از محموله ها قاچاق شامپو تریاک بود.

به گزارش صبحانه،بر اساس گزارش منتشر شده از سوی دفتر مبارزه با جرائم سازمان یافته گمرک، این تیم‌ها که متشکل از مربیان حرفه‌ای و سگ‌های مواد یاب هستند با استقرار در برخی گمرکات هم چنین توانسته اندبه تشریفات سرعت بخشیده و باعث تسهیل بازرسی شوند. آمار ارائه شده در این گزارش نشان میدهد میانگین این سرعت بخشی ۱۰۰ درصد برآورد شده است.

تیم‌های سمگا موفق شدند در سال ۹۶ با روزانه تقریبا ۵ عملیات کشف، تعداد ۱۴۸۵ عملیات کشف مواد مخدر و غیرمخدر به وزن ۵۰۰۰۰ کیلوگرم را به نام خود ثبت کنند. این کشفیات طی ۱۹۰۲۳۶ فقره بازرسی از محموله‌های ورودی، خروجی و پست کشف شده است.

عملیات بازرسی در صادرات ۲۰۴۰۷ فقره و در واردات ۱۷۹۳۴ مورد گزارش شده است.

این گزارش می‌افزاید تعداد کشفیات مواد مخدر ۱۷۰ فقره به وزن ۱۲۰۰ کیلوگرم بوده که در مقایسه با سال گذشته ۱۵۰ درصد رشد را نشان میدهد. مواد کشف شده تریاک، شیره تریاک، هروئین، ماری جوانا، حشیش بذرمخدر گل و انواع قرص‌های روانگردان را شامل میشود.

تیم سمگا موفق شدند در یکسال گذشته ۴۸۸۰۰ کیلو گرم کالای جاسازی شده را در ۱۳۱۵ عملیات کشف کنند. این کالا‌های قاچاق شامل دارو، لوازم آرایشی، لوازم یدکی و پزشکی، چای، تلفن همراه، نوشابه انرژی زا، البسه و پارچه است که در بدنه خودرو سواری و کامیون به شیوه ماهرانه‌ای جاسازی شده بود. در این عملیات‌ها ۱۷۱۴۰۰ نخ سیگار و ۱۰۰۰ بطری مشروبات الکی نیز کشف شده است.

بر اساس این گزارش در مدت یاد شده تعداد ۱۱۷۵۰ خودوری سواری، ۸۲۰۶ اتوبوس و هم چنین ۴۷۳۵۶ مسافر بازرسی شده اند. بازرسی پستی ۳۸۳۸ مورد گزارش شده و ۶۱۸۳۷ فقره بازرسی در سایر موارد بوده است.

انجام ماموریت‌های بازرسی در گمرکات دارای ریسک خطر به مدت ۱۹۰ نفر روز در گمرکات دوغارون، بازرگان و زاهدان و تعداد ساعات بازرسی مربیان در کل گمرکات ۲۳۹۵۰ ساعت گزارش شده است./تسنیم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار