تبلیغات

قتل پسربچه 3 ساله با ضربات چاقو در بهشت‌زهرا

به گزارش صبحانه،سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر فوق اظهار داشت: ساعت 15 مورخه 28 فروردین 1397 خبر فقدان پسربچه ای 3 ساله در بهشت زهرا به کلانتری 205 صحن مطهر اعلام شد.

وی گفت: با حضور مأموران در محلِ فقدان کودک سه ساله در قطعه 220 بهشت زهرا، جستجو جهت پیدا کردن این کودک آغاز و سرانجام جسد خون آلود وی در گوشه سرویس بهداشتی نزدیک قطعه 220 کشف شد.

سرهنگ یاراحمدی تصریح کرد: بلافاصله موضوع به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد و با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع قتل عمد پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص نحوه رسیدگی به این پرونده افزود: کارآگاهان اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ در همان تحقیقات اولیه ، به تحقیق از پدر ، پدربزرگ و خاله پسربچه  3 ساله پرداختند.

پدربزرگ قربانیِ 3 ساله  پرونده در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: دانیال نوه دختری من بود و پسر یکی از دخترانم است که او را برای فاتحه خواندن بر سر مزار همسرم ( مادربزرگ دانیال ) به همراه خاله اش به بهشت زهرا بردم ؛ سرمزار بودیم که خاله  دانیال دست او را گرفت و با هم به سرویس بهداشتی رفتند اما پس از دقایقی متوجه شدم که دانیال گم شده است.

پدر دانیال نیز در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: خانه بودم که خواهر همسرم به منزل زنگ ز ؛ همسرم جوابش را نداد و در ادامه به من زنگ زد؛ خواهر همسرم به من گفت که پسرم ( دانیال ) با او و پدربزرگش به بهشت زهرا رفته اما گم شده؛ سریعا به همراه یکی از دوستانم به بهشت زهرا آمدیم ؛ مدتی به دنبال پسرم گشتیم تا اینکه به ما اطلاع دادند دانیال پیدا شده است.

پدر دانیال ادامه داد:زمانیکه به قطعه 220 رفتم تا بچه ام را تحویل بگیرم متوجه شدم که پسرم را کشتند !! .... خواهر همسرم ( خاله دانیال ) با بچه دار بودن ما مشکل داشت و هر وقت می خواستیم به خانه  آنها برویم عنوان می کرد که دانیال را نباید بیاورید.

سرهنگ یاراحمدی با اشاره به دستگیری خاله دانیال در همان مراحل اولیه تحقیقات عنوان داشت : با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده مبنی بر اینکه خاله  کودک 3 ساله به نام مریم ( 35 ساله ) آخرین شخصی بوده که با مقتول مشاهده شده و از سوی دیگر با توجه به اظهارات متناقض این شخص و همچنین شکایت پدر مقتول از ایشان ، کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ تحقیقات از این خانم جوان را در دستور کار خود قرار دادند.

وی گفت: ضمن هماهنگی با رئیس دادگاه بخش آفتاب ، مریم . ب جهت ادامه تحقیقات تکمیلی در همان تاریخ وقوع جنایت ( 28 فروردین 1397 ) دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ به اظهارات خاله دانیال ( مظنون پرونده ) پرداخت و گفت: ایشان گفته است که حوالی ساعت 12 پس از اینکه پدرم به منزل خواهرم در خیابان قزوین مراجعه نمود و فرزند خواهرم به نام دانیال را آورد ، سه نفری به سمت بهشت زهرا سر مزار مادرم در قطعه 220 رفتیم . حوالی ساعت دو بعدازظهر به محل مزار مادرم رسیدیم . من قصد رفتن به سرویس کنارِ قطعه  220 را داشتم ؛ دانیال را با خودم به سمت سرویس بردم اما در بین راه دانیال پشیمان شد و برگشت.

خاله دانیال ادامه داد: به خیال اینکه دانیال نزد پدربزرگش برگشته ، خودم به سرویس رفتم اما زمانیکه نزد پدرم رفتم و از او جویای دانیال شدم ، متوجه شدم که او در خصوص دانیال اظهار بی اطلاعی می کند.

سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام خبر اعتراف مظنون پرونده به ارتکاب جنایت گفت : سرانجام متهم در ساعت 11 مورخه 1 اردیبهشت 1396 لب به اعتراف گشود و به ارتکاب جنایت و قتل خواهرزاده  سه ساله اش اعتراف کرد.

وی تصریح کرد: متهم پرونده در اعترافاتش به کارآگاهان گفت با چاقویی که آن را از قبل تهیه و داخل کاپشن پنهان کرده بودم ، ناگهان به ذهنم رسید تا این کار ( جنایت ) را انجام دهم .... زندگی برایم یکنواخت و شکنجه آور شده بود و خسته شده بودم ... ؛ با خواهر و شوهرخواهرم اختلاف همیشگی داشتم اما این اختلافات همیشگی بود و رفع نمی شد ؛ .... داخل سرویس بهداشتی با چاقو حدود 4 ضربه محکم به گردن [ دانیال ] زدم تا اینکه بچه غرق در خون شد .... بعد از اینکه سوار تاکسی شدم تا به خانه برگردم  چاقو را در خیابان انداختم ... .

سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی ، سرپرست پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در پایان این خبر گفت :با توجه به اعتراف صریح متهم به ارتکاب جنایت و صدور قرار بازداشت موقت از سوی مقام قضایی،متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و تکمیل پرونده در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است./فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار