تبلیغات

کودک‌آزاری فجیع در ماهشهر

سه کودک 5 تا 12 ساله در یکی از شهرک‌های ماهشهر از سوی پدر و نامادری‌اش تحت شکنجه‌های شدید و فجیعی قرار گرفتند.به گزارش ایرنا، براساس مشاهدات افرادی که متوجه این شکنجه شده اند در این حادثه سه کودک به نام های فاطمه ۱۲ ساله، ام‌البنین ۸ ساله و علی‌اکبر ۵ ساله توسط نامادری و پدر خود به وسیله چکش و میله داغ و دیگر وسایل مورد آزار های جسمی و روحی قرار می گرفتند. همچنین این کودکان در حیاط پشتی خانه در گرما نگه داشته می شدند و دهان بچه ها را چسب می زدند. یکی از کودکان در حالی که دست هایش به میله ای بسته شده بود و قادر به حرکت نبود توسط همسایه کشف شد.
یکی از پرستاران و شاهدان عینی این ماجرا گفت: بچه ها را برای درمان به بیمارستان ما آوردند. نامادری با تبر دست دختر بزرگ را شکسته بود، دندان های دختر را شکسته بود. با اتو جای جای بدن بچه ها را سوازنده بودند. دست و پای بچه ها رو بسته بود و در حیاط خلوت انداخته بود، این بچه ها چند روز در حیاط خلوت بدون غذا بودند، این بچه ها در این مدت تنها به وسیله آفتاب آب می خوردند.

به گزارش ایسنا، رضا جعفری رئیس اورژانس اجتماعی کشور با اشاره به آخرین وضعیت و جزئیات حادثه کودک‌آزاری در بندر ماهشهر گفت: بنا به اظهارات عموی این کودکان آزاردیده، فاطمه ۱۲ ساله، ام‌البنین ۸ ساله و علی‌اکبر ۵ ساله از سوی پدر و نامادری‌شان مورد آزار و اذیت و شکنجه جسمی و روحی قرار گرفته‌اند و حتی به تغذیه و تحصیل کودکان نیز رسیدگی نمی‌شده است. به گفته وی بنا بر گزارش‌های رسیده، پدر کودکان دستگیر شده است و نامادری نیز تحت پیگرد است و در حال حاضر عموی کودکان با حکم دادستانی شهرستان، سرپرستی آنها را بر عهده گرفته است و آنها در منزل عموی خود سکونت دارند.

به گزارش روزنامه ایران، دادستان عمومی و انقلاب بندر ماهشهر هم در این رابطه گفت: بررسی‌های مقدماتی نشان می‌داد دختر 12 ساله فرزند همسر اول متهم بوده که پس از جدایی والدینش با پدرش زندگی می‌کرد. این مرد 45 ساله مدتی پس از جدایی بار دیگر ازدواج کرده و دختر و پسر 7 و 5 ساله فرزندان زن دوم او بودند که آنها نیز با مرگ مادر تنها شده بودند. این مرد میوه فروش با داشتن سه فرزند بار دیگر ازدواج کرده بود و از همسر سومش نیز یک دوقلو دارد. براساس تحقیقات و دلایل به دست آمده مشخص شد این سه خواهر و برادر ماه‌ها توسط نامادری‌شان مورد آزار و شکنجه قرار می‌گرفتند و در حال حاضر نیز این زن متواری شده است.
دادستان افزود: «متهم دستگیر شده که میوه فروش است، در همه جلسات بازجویی ادعا کرده همسر سومش در شکنجه و آزار بچه‌ها بی‌تقصیر است.» وی گفته: همسرم برای کمک به خرج خانواده با داشتن دو فرزند دوقلو کارگری می‌کند و در شکنجه بچه‌ها نقشی ندارد. این مرد مدعی است که در طول روز دختر و پسر کوچکش را به خواهر بزرگشان می‌سپرده و چون او آنها را اذیت کرده مجبور به تنبیه‌اش شده است اما این اظهارات با شواهد و مدارک ما سازگاری ندارد و دخالت نامادری فراری در این اتفاق هولناک قطعی است.
دادستان با اشاره به اینکه دوقلوهای این زن هر دو در سلامت کامل هستند، ادامه داد: پرونده با موضوع کودک آزاری با جدیت در دست بررسی قرار دارد. پس از اعلام گزارش حادثه، نهادهای حمایتی وارد عمل شده‌اند و من نیز به‌عنوان مدعی العموم پیگیر این پرونده هستم. خودم به ملاقات بچه‌ها رفتم و با آنها صحبت کردم در حال حاضر هر سه کودک پس از تکمیل پرونده تحویل عمویشان شده‌اند. تحقیقات برای دستگیری نامادری و تعیین علت دقیق این حادثه تلخ ادامه دارد.

گفتنی است؛ جمعی از شهروندان بندرماهشهر در پی انتشار این خبر کودک آزاری در شهرک طالقانی این شهرستان، با تجمع مقابل دادگستری خواستار برخورد جدی با کودک آزاران شدند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار