تبلیغات

رویترز: بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام ارائه می‌شود

بریتانیا، فرانسه و آلمان به زودی بسته پیشنهادی اروپا برای حفظ برجام را به رییس‌جمهوری آمریکا ارائه می‌کنند.به گزارش رویترز، منابع غربی اعلام کردند کشور‌های فرانسه، بریتانیا و آلمان به زودی بسته پیشنهادی خود برای حفط برجام را به «دونالد ترامپ» رییس‌جمهوری آمریکا ارائه می‌کنند.
ترامپ از سال ۲۰۱۶ و پس از ورود به رقابت‌های انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، توافق هسته‌ای میان ایران و گروه ۱+۵ را بدترین توافق تاریخ نامید. وی از زمان ورود به کاخ‌سفید نیز تمام تلاش خود را برای خارج شدن از این توافق انجام داده است. تلاشی که تاکنون با تلاش‌های قانون گذاران آمریکایی، به نتیجه نرسیده است.
سایر کشور‌هایی که توافق هسته‌ای با ایران را امضا کردند، از این توافق حمایت کرده و در تلاش هستند آن را حفظ کنند.
باتوجه به نزدیک شدن ضرب‌الاجل ترامپ درباره امضا نکردن تمدید تعلیق‌ تحریم‌های هسته‌ای علیه ایران، سران فرانسه، آلمان و بریتانیا به آمریکا سفر کرده و یا قرار است در روز‌های آتی این کار را انجام دهند.
منابع غربی به خبرنگار رویترز اعلام کردند مذاکرات سه ماه اخیر کشور‌های اروپایی که پشت درب‌های بسته انجام شده، در حال تبدیل شدن به بسته‌ پیشنهادی است که بتواند ترامپ را قانع کرده و آمریکا را در برجام نگاه دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار