تبلیغات

بازداشت سرهنگ قلابی برای سیزدهمین بار! +عکس

سرهنگ قلابی که با همدستی دو عضو باندش در پوشش پلیس از مردم اخاذی می‌کرد برای سیزدهمین بار بازداشت شد. دو همدست وی هم که از مجرمان سابقه‌دار هستند بعد از بازداشت به جرائم خود اعتراف کردند.

بازداشت سرهنگ قلابی برای سیزدهمین بار! +عکسبه گزارش صبحانه،تحقیقات برای بازداشت اعضای این باند، ۲۹ فروردین‌ماه امسال به جریان افتاد. آن روز دو برادر وارد کلانتری ۱۵۴ چیتگر شدند و گزارش سرقت را اعلام کردند. یکی از آنها گفت: لحظاتی قبل از پل عابرپیاده در همین حوالی پایین آمده بودیم که یک پراید۱۳۲ سفید رنگ توقف کرد و مردی از صندلی شاگرد پیاده شد. او خودش را سرهنگ پلیس مبارزه با مواد مخدر معرفی کرد و مدعی شد که به او گزارش‌هایی رسیده که دو مرد جوان با مشخصات ما اقدام به خرید و فروش مواد مخدر می‌کنند. او بدون ارائه کارت شناسایی ما را تفتیش بدنی کرد و ۵۰۰ هزار تومان پولی که داشتیم را برداشت و روی صندلی پراید ریخت. بعد از ما خواست که از ماشین پراید فاصله بگیریم. آن مرد به سرعت روی صندلی شاگرد سوار شد و راننده هم پایش را روی پدال گاز فشار داد و هر دو از محل فرار کردند. من توانستم هنگام دور شدن پراید شماره پلاک آن را ب-‌ایران۳۸/*** س ۸۷ – یادداشت کنم.

بازداشت اولین متهم

با اطلاعاتی که دو برادر در اختیار مأموران کلانتری ۱۵۴ چیتگر گذاشتند مالک پراید که زنی جوان بود شناسایی شد. او گفت که سواری پراید در اختیار شوهر ۴۵‌ساله‌اش که اکبر.‌پ نام دارد است. در شاخه دیگری از تحقیقات اکبر به اداره پلیس دعوت و از سوی دو شاکی به عنوان راننده پراید شناسایی شد. اکبر اما مدعی شد که شاکیان شماره پلاک را اشتباه برداشته‌اند. وقتی اکبر به دستور بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه۱۰برای انجام تحقیقات فنی به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران منتقل شد به عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار شناسایی شد. بررسی‌سوابق وی نشان داد که اکبر قبلاً پنج‌بار به اتهام جرائم مختلف مثل نزاع منجر به قتل، سرقت، اخاذی و... بازداشت شده و به زندان افتاده است.

بازداشت سرهنگ قلابی برای سیزدهمین بار! +عکس
شناسایی سرهنگ قلابی

او در تحقیقات فنی پلیس به جرمش اعتراف کرد و سرهنگ قلابی را که دوست ۳۹‌ساله‌اش بابک.‌ت بود به پلیس معرفی کرد. اکبر گفت: مدتی قبل داخل کمپ ترک اعتیاد با بابک آشنا شدم و قرار شد که در پوشش پلیس مبارزه با مواد مخدر از شهروندان اخاذی کنیم. من در نقش راننده بودم و بابک در نقش سرهنگ پلیس سوژه‌ها را شناسایی و از آنها اخاذی می‌کرد. بعد از هر سرقت پول‌ها را بین خودمان تقسیم می‌کردیم و گوشی‌های سرقتی را بابک به کرج می‌برد و می‌فروخت.

دستگیری دو عضو دیگر باند

بعد از آن بود که دو شاکی تصویر بابک را به عنوان سرهنگ قلابی شناسایی کردند. پس از شناسایی بابک مخفیگاه وی در حیدرآباد کرج شناسایی شد و کارآگاهان پلیس ۲۰‌اردیبهشت‌ماه او را بازداشت کردند. کارآگاهان در بازرسی از مخفیگاه متهم موفق به کشف تعداد زیادی گوشی تلفن همراه متعلق به افراد غیر شدند. در حالی که کارآگاهان پلیس در حال انتقال متهم به اداره پلیس بودند یک دستگاه خودروی سمند نقره‌ای رنگ با پلاک‌های مخدوش به مخفیگاه بابک نزدیک شد. کارآگاهان که احتمال می‌دادند راننده سمند هم از همدستان بابک باشد او را بازداشت و در بازرسی از داخل خودروی وی چندین گوشی تلفن همراه سرقتی کشف کردند. راننده سمند که مردی ۳۵‌ساله به نام منصور.‌خ بود در همان لحظه دستگیری به مسروقه بودن تمامی گوشی‌های تلفن همراه کشف شده اعتراف کرد و گفت که همه سرقت‌ها را با همدستی بابک انجام داده و آخرین سرقت مربوط به ساعتی قبل از بازداشت است.

منصور در توضیح سرقت‌ها به پلیس گفت: من و بابک بچه محل هستیم و از چهار سال قبل با هم کار می‌کنیم. بیشتر وقت‌ها برای سرقت از کرج راهی تهران می‌شدیم. البته به خاطر اینکه من با خیابان‌های تهران آشنا نیستم در نقش راننده بودم و بابک بود که در نقش سرهنگ قلابی از مردم اخاذی می‌کرد.

اعتراف‌های سرهنگ قلابی

بابک.‌ب هم وقتی مورد تحقیق قرار گرفت به دهها فقره سرقت اعتراف کرد و گفت: من بارها به اتهام جرائم مختلف بازداشت شده و به زندان افتادم، اما هر بار بعد از آزادی دوباره مرتکب جرم می‌شدم. آخرین بار سه‌سال قبل به اتهام اخاذی در پوشش پلیس بازداشت شده و به زندان افتادم تا اینکه سه‌ماه قبل از زندان آزاد شدم. ابتدا با خودروی اکبر در پوشش پلیس اقدام به اخاذی از مردم می‌کردیم تا اینکه اکبر بازداشت شد.

بعد از آن بود که به سراغ منصور رفتم و این بار از ساعت۶‌صبح تا حدود۱۱ به این شیوه سرقت می‌کردیم و با خودروی او به اخاذی‌ها ادامه دادیم تا اینکه بازداشت شدیم. سرهنگ کارآگاه داوودفرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: دستور انتشار تصاویر سه متهم از سوی بازپرس شعبه دهم دادسرای ناحیه۱۰ به منظور شناسایی جرائم بیشتر صادر شده است. وی گفت: افرادی که موفق به شناسایی تصاویر متهمان شده‌اند می‌توانند برای پیگیری شکایت خود به اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند./روزنامه جوان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار