تبلیغات

آرزوی نفر اول کنکور برای بازگشت به کشورش

رتبه اول کنکور کارشناسی ارشد در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا برای رسیدن به این رتبه در موسسات کنکور شرکت کرده است؟، گفت: به‌دلیل بالا بودن میزان شهریه‌ها در موسسات کنکور شرکت نکردم، برخی از دوستانم در این موسسات شرکت کردند، اما از سرنوشت قبولی آنها اطلاعی ندارم.

به گزارش صبحانه،روز گذشته در رسانه‌ها مطرح شد که سه نفر از دانشجویان مهاجر افغانستان در کنکور کارشناسی ارشد کشورمان رتبه نخست را کسب کرده‌اند.

در این کنکور، زینب حسینی رتبه یک‌ رشته زمین‌شناسی از دانشگاه خوارزمی تهران، مرتضی شفاهی رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد در رشته روابط بین‌الملل از دانشگاه حکیم سبزواری و عزیز الله موحدی رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد در رشته تاریخ از دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان سه دانشجوی نخبه افغانستانی رتبه نخست را به‌دست آوردند.

رتبه یک کنکور کارشناسی ارشد در رشته روابط بین‌الملل در خصوص چگونگی موفقیت در کنکور اظهار داشت: قبولی در کنکور کارشناسی ارشد یک پروسه زمانی طولانی با پشتکار بالایی را می‌طلبد، چراکه به‌دلیل اینکه منابع زیادی وجود دارد، مشخص نیست، سوالات از کدام منابع می‌آید.

مرتضی شفاهی افزود: هر ساله منابع کنکور کارشناسی ارشد تغییر می‌کند و به‌ دلیل غیرتشخیص بودن چگونگی سوالات، باید مطالب مفهومی مطالعه شود.

وی با بیان اینکه در رشته روابط بین‌الملل با حفظ کردن مطالبات به‌ هیچ‌ عنوان نمی‌توان به‌ موفقیت رسید، ادامه داد: در کنکور کارشناسی ارشد، هر رشته‌ای متقاضی خود را دارد و در رشته روابط بین‌الملل نیز رقابت میان دانشجویان بسیار بالا است.

رتبه یک کارشناسی ارشد در رشته روابط بین‌الملل با اشاره به تلاش 6 ماهه خود برای رسیدن به این رتبه، متذکر شد: برای پذیرفته شدن در کارشناسی ارشد روزانه بیش از 15 ساعت مطالعه می‌کردم و به‌ مرور از روزانه حدود چهار ساعت مطالعه به 15 ساعت رسیدم.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا برای رسیدن به این رتبه در موسسات کنکور شرکت کرده است؟ گفت: به‌ دلیل بالا بودن میزان شهریه‌ها در موسسات کنکور شرکت نکردم، برخی از دوستانم در این موسسات شرکت کردند، اما از سرنوشت قبولی آنها اطلاعی ندارم.
رتبه یک کارشناسی ارشد در رشته روابط بین‌الملل در خصوص آینده تحصیلی و شغلی خود نیز افزود: ترجیح می‌دهم، پس از ادامه تحصیل در دانشگاه تهران به افغانستان بازگردم تا به مردم کشورم خدمت کنم.

منبع:فارس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار