تبلیغات

این 4 نفر از منازل محله مجیدیه ۸۰۰ میلیون تومان سرقت کرده اند

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری گروهی از دزدین منازل در منطقه شرق تهران بویژه در منطقه مجیدیه خبر داد که در سرقت های خود بیش از ۸۰۰ میلیون تومان طلا و ارز سرقت کرده بودند.

به گزارش صبحانه،از پلیس آگاهی تهران بزرگ، سرهنگ داوود فرد گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت مشابه در منطقه مجیدیه تهران که عمدتا هموطنان ارامنه در آنجا سکونت دارند، موضوع جهت رسیدگی ویژه در دستور کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

در بررسی های میدانی بعمل آمده از محل های سرقت، کارآگاهان اطمینان پیدا کردند که سرقت ها می بایست توسط یک گروه از دزدین منزل انجام شده باشد که به شیوه تخریب درب منازل، در ساعت های اولیه شب اقدام به سرقت نموده و در سرقت های خود نیز تنها طلاجات و وجوهات نقد داخل منازل را سرقت کردند.

در ادامه ی اقدامات پلیسی جهت شناسایی و دستگیری این گروه از دزدین و در بررسی تصاویر بدست آمده از یکی از محل های سرقت که در آن از دوربین های مداربسته استفاده شده بود، کارآگاهان موفق به شناسایی به یکی از دزدان حرفه ای منزل به نام «احمد.غ» (۲۷ ساله) شدند؛ در بررسی سوابق این متهم مشخص شد که وی پیش از این نیز بار ها به اتهام سرقت منزل دستگیر و روانه زندان شده و آخرین بار پس از طی کردن ۶ سال دوران محکومیت به تازگی از زندان آزاد شده و مجددا سرقت های منزل را از سر گرفته است.

با شناسایی دقیق «احمد» به عنوان یکی از دزدین، دستگیری این متهم حرفه ای در دستور کار کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت و پس از شناسایی مخفیگاهش در حاشیه جنوبی شهر تهران، در مورخه ۳۱ اردیبهشت سال جاری در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از این محل مقادیری از اموال مسروقه کشف شد. «احمد.غ» پس از انتقال به اداره هفدهم پلیس آگاهی و در تحقیقات اولیه منکر هرگونه ارتکاب سرقت شد و مدعی بود که اینبار پس از آزادی از زندان هیچگونه سرقتی انجام نداده، اما با ارائه دلایل و قرائن غیر قابل انکار از سوی کارآگاهان به ناچار لب به اعتراف گشود و به ایجاد گروهی از دزدین به سرگردگی خود و انجام سرقت های متعدد در مناطق شرق تهران بویژه در منطقه مجیدیه تهران اعتراف کرد.

«احمد.غ» که اعتیاد شدیدی به هروئین و شیشه دارد، در اعترافاتش ضمن معرفی سه همدست دیگر خود عنوان داشت که در ساعت های اولیه شب و در زمانیکه چراغ خانه ای روشن نمی شد اقدام به شناسایی محل های سرقت خود می کردند و در ادامه با اطمینان از عدم حضور صاحبخانه در منزل، به شیوه تخریب و توپی زنی وارد منازل شده و سرقت های خود را انجام می دادند.

سرهنگ کارآگاه داوود فرد در ادامه اعلام این خبر فزود: با شناسایی سه عضو دیگر این گروه از دزدین حرفه ای و سابقه دار، کارآگاهان اداره هفدهم پلیس آگاهی در چندین مرحله اقدام به دستگیری سه عضو دیگر این گروه از دزدین کرده؛ در ادامه تحقیقات و با بررسی پرونده های مشابه تعدادی از محل سرقت های شناسایی و مالباختگان به اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ دعوت شدند.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ در خصوص ارزش مالی این پرونده نیز گفت: با شناسایی تعدادی از محل سرقت و در بررسی اظهارات و شکایت مالباختگان، تاکنون ارزش مالی این پرونده به بیش از ۸۰۰ میلیون تومان رسیده و در حال حاضر تحقیقات از متهمین جهت شناسایی دیگر محل های سرقت در دستور کار اداره هفدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است و متهمین با صدور قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی دادسرای ویژه سرقت در اختیار پلیس اگاهی قرار دارند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار