تبلیغات

هشدار سیلاب و تگرگ در پنج استان

سازمان مدیریت بحران کشور اخطار داد که بر اساس گزارش سازمان هواشناسی کشور،­در روزهای شنبه 97/3/19 و یکشنبه 97/3/20 به سبب رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب، در ارتفاعات البرز در شرق تهران، شمال سمنان، شرق مازندران، گلستان و خراسان شمالی رگبار و رعد و برق، بالا آمدن موقتی سطح آب مسیل ها و رودخانه ها و احتمال تگرگ پیش بینی می شود.

به گزارش صبحانه،در اخطاریه شماره 42 این سازمان که خطاب به مدیران کل بحران استان های تهران، سمنان، مازندران، گلستان و خراسان شمالی صادر شده، از آنان خواسته شده است که به منظور اقدامات بازدارنده و بلادرنگ برای فراهم کردن تمهیدات مورد نیاز برای مقابله با جاری شدن سیل، رعد و برق، وزش تند باد شدید یا هر گونه حادثه احتمالی دیگر،هماهنگی های لازم را انجام دهند.

صدور پیش آگاهی از طریق رسانه های محلی هموطنان ساکن در مناطق تحت تاثیر خصوصا کشاورزان، دامداران، عشایر و حاشیه نشین های رودخانه ها­ برای رعایت موارد احتیاطی به هنگام تردد از مناطق و جاده های کوهستانی از طریق عوامل اجرایی ذیربط، تاکید بر عدم اسکان و توقف در بستر و حریم رودخانه ها، لایروبی قنوات، رودخانه ها و کانالها هماهنگی لازم جهت تخلیه ساکنین منازل تحت تاثیر و آسیب پذیر در مقابل اینگونه حوادث و اسکان موقت در مکانهای امن تا رفع شرایط اضطراری (در صورت نیاز) از جمل اقدامات ضروری است که در این اخطاریه از ستادهای استانی یادشده خواسته شده است.

در این اخطاریه همچنین خواسته شده است که­در این­ زمینه­با نیروهای امدادی، راهداری ها، پلیس راهور و عوامل مردمی همکاری ­و اصول ایمنی در همه موارد رعایت شود.

منبع:صدا و سیما

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار