تبلیغات

کاهش ۵۰ درصدی ورود گردشگران خارجی به ایران

رييس هيات‌مديره انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي از ریزش ٥٠ درصدی مسافر ورودي به كشور در تابستان 97 خبر داد.

به گزارش صبحانه،حرمت‌الله رفيعي، در خصوص اخباري كه به نقل از مديران آژانس‌ها و راهنمايان گردشگري در خصوص كاهش شديد آمار تورهاي ورودي در فصل سفر به ايران منتشر شده است، مي‌گويد: «امسال بيش از ٥٠ درصد ريزش تور داشتيم، غالب تورهاي ورودي ما كنسل شده‌اند.

وی گفت: در شرايطي كه ايران دارد اين امر طبيعي است به دليل اينكه كسي كه مي‌خواهد تورهاي ورودي را برگزار كند، بايد از طريق بانك‌هاي بين‌المللي هزينه تور را دريافت كند، توريست‌هايي كه به ايران مي‌آيند اغلب اروپايي هستند و توريست‌هاي اروپايي معمولا پول نقد به همراه ندارند و بايد از طريق سيستم بانكي كارهاي مالي خود را انجام دهند. در زمان تحريم‌ها هم از طريق كشورهاي ثانوي پول تور را پرداخت مي‌كردند.

او افزود: وضعيت برجام تاثير مستقيم روي تورهاي ورودي ما داشت، سال ٩٦ نسبت به سال ٩٥ تورهاي ورودي ريزش داشت، امسال اما با اتفاقاتي كه افتاد به‌شدت ريزش داشتيم. بخشي از دليل اين لغو تورها سياسي است اما دليل عمده آن اين است كه نمي‌توانند از هيچ مجراي قانوني هزينه تور را پرداخت كنند.»

در پایان رييس هيات‌مديره انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي می گوید: «براي جلوگيري از خروج ارز از كشور بهتر است خدمات ايرلاين‌هاي داخلي كه پرواز خارجي دارند را ارتقا دهند تا مسافران با ايرلاين‌هاي داخلي سفر خارجي داشته باشند، نه اينكه ايرلاين‌هاي داخلي نرخ پروازشان را بي‌رويه افزايش دهند كه مسافران داخلي ترجيح بدهند با ايرلاين خارجي سفر كنند.»/روزنامه اعتماد

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار