تبلیغات

تکذیب مشاهده موارد ابتلا به «ابولا» در عراق

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد که بیماری ابولا در عراق وجود ندارد و اگر موردی از این بیماری مشاهده می‌شد، کشور عراق و سازمان بهداشت جهانی به ما گزارش می‌کردند.

به گزارش صبحانه،محمد مهدی گویا در خصوص انتشار خبری مبنی بر ظهور ابولا در کشور عراق گفت: وجود بیماری ابولا در عراق به هیچ عنوان مورد تایید نیست چون ما با کشور عراق ارتباط بهداشتی تنگاتنگ و نزدیکی داریم و اطلاعات بیماری‌های واگیر را به‌صورت تلفنی به یکدیگر انتقال می‌دهیم. به همین دلیل تاکنون چنین اطلاعاتی از سوی عراق و سازمان بهداشت جهانی به ما نرسیده است و این خبر صحت ندارد.

وی افزود: احتمال وجود سایر تب‌های خونریزی دهنده ویروسی مانند تب کریمه کنگو در سایر کشورها مانند عراق وجود دارد که وضعیت آن با ابولا کاملا متفاوت است.

رییس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت ادامه داد: بر اساس اعلام عراق و سازمان جهانی بهداشت تاکنون هیچ بیماری غیرمعمولی از عراق به ایران منتقل نشده است. اگر چنین موردی وجود داشته باشد حتما به ایران اعلام می‌شود تا آمادگی لازم برای انجام اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه را در داخل کشور همچنین برای کمک به کشور عراق داشته باشیم.

منبع:ایلنا

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار