تبلیغات

پارک ملی گلستان دچار آتش‌سوزی شد

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان از وقوع سه فقره آتش سوزی در پارک ملی گلستان و تداوم آن خبر داد.

به گزارش صبحانه، امیر عبدوس با اعلام خبر آتش سوزی در پارک ملی گلستان، گفت: دو مورد این آتش سوزی ها از عصر روز گذشته در پارک ملی گلستان آغاز شده بود به طور کامل مهار شد و از عصر امروز جنگل های حاشیه تونل و پیچ سلیمان کشته در پارک ملی گلستان دچار آتش سوزی بسیار وسیعی شده است.

وی با تشریح تلاش ها برای مهار این آتش سوزی ها ، گفت: آتش سوزی در برخی از نقاط مانند دیوار سنگی و دوراهی دشت به دلیل گرمای زیاد هوا و وزش شدید باد در حال گسترش است.

عبدوس افزود: علاوه بر نیروهای یگان محیط زیست، نیروهای مردمی استان های گلستان و خراسان شمالی در اطفای این حریق همکاری دارند.

وی گفت: گرمای بی سابقه هوا در چند روز گذشته و وزش باد در این منطقه ، باعث گسترش دامنه آتش سوزی شده است و کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق جنگلی نیز باعث شده تا اطفای حریق با کندی و با مشکل بیشتری مواجه شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گلستان در پایان خاطرنشان کرد: ابتدا در تلاشیم تا اطفای کامل در خصوص این حریق صورت پذیرد و پس از آن تیم کارشناسی علل و میزان مساحت حریق را اعلام خواهد کرد.

منبع:مهر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات لینکی

جدیدترین اخبار